Z cegły, PCV, korka

Obecnie na naszym rynku znaleźć można najróżniejsze rodzaje praktycznych płytek podłogowych. Niektóre z nich lepiej prezentować się będą na powierzchnia zewnętrznych, inne zaś w pomieszczeniach użytkowych.

Obok tradycyjnych płytek ceramicznych lub kafelków drewnopodobnych popularnymi okazują się dziś również te, wykonane z cegły. Podłoga ceglana wykazuje się znaczną odpornością na ścieranie a dzięki swej twardości przetrwa przez lata w niezmienionym stanie. Warto więc układać ceglane płytki w pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu, na przykład na schodach wejściowych, na tarasach lub w garażu. Kafelki z cegły łatwo jest również utrzymać w czystości, szczególnie, że z powodzeniem można czyścić je na mokro, nie powodując tym samym żadnych urazów mechanicznych na ich powierzchni.Co więcej, ceglana podłoga o charakterystycznym, rdzawo-czerwonym kolorze wprowadzi do wnętrza przytulny, nastrojowy klimat.

Również zaprojektowanie podłogi z wykorzystaniem kafelków PCV z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Pokrycia PCV zaleca się przede wszystkim do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka, pralnia lub kuchnia. Kafelki PCV mogą więc stanowić alternatywę dla efektownych gresów szkliwionych, które jednakże mogą kruszyć się i ścierać pod wpływem większych nacisków. Do łazienki lub jadalni warto wybrać również kafelki antypoślizgowe, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo domowników.

Innym, popularnym rodzajem kafelków podłogowych okazują się również płytki korkowe, które podobnie jak pokrycia winylowe doskonale tłumią wszelkie dźwięki. Projekt podłogi korkowej świetnie sprawdzi się zatem w garażu lub pracowni. Barwne lub dekorowane kafelki z korka można również umieścić na podłodze bawialni lub sypialni nie tylko ze względu na ich estetyczny i oryginalny wygląd, ale również miękkość i elastyczność, gwarantującą bezpieczeństwo najmłodszych.

Warto w tym miejscu dodać jeszcze, iż podłoga korkowa nie będzie pochłaniała wody, zatem można zastosować ją również w łazienkach lub kuchniach. Do salonu lub pokoju dziennego wprowadzi ona również bardzo przytulny klimat, a dzięki swej trwałości posłuży w niezmienionym stanie przez długie lata.